Vasarą, vis daugiau žmonių, ypač atostogaujantis jaunimas ir vaikai leidžia laiką gamtoje – prie jūros, ežerų, tvenkinių, miške ir kitose atvirose teritorijose (vietose). Deja, poilsis gamtoje ne visada suteikia tik džiugių akimirkų – pramogaudami ne visada elgiamės saugiai tenka susidurti ir su pasitaikančiais pavojais.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, per pirmąjį 2024 metų pusmetį Lietuvoje kilo 4082 gaisrai, juose žuvo 46 žmonės, tarp jų 2 vaikai, o 91 gyventojas patyrė traumų. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 90 gyventojų, iš jų 5 vaikus. Labai apmaudu, tačiau 27 gaisrai kilo dėl vaikų išdykavimo su ugnimi.
Ugniagesiams gelbėtojams 199 kartus teko dirbti vandenyje ar ant ledo. Šių darbų metu jie ištraukė 59 skenduolius, tarp jų 1 vaiką, bei išgelbėjo 17 gyventojų, iš jų 3 vaikus. Per gegužės ir birželio mėnesius iš vandens telkinių ugniagesiai gelbėtojai ištraukė 36 skenduolius, t. y. daugiau kaip 60 proc. iš vandens telkinių ištrauktų nuskendusių žmonių.
Vykdant Utenos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojama prevencinį projektą „Apsaugok save ir artimą nuo gaisrų” liepos 8 dieną 14:00 val. į vaikų dienos stovyklos Sudeikių daugiafunkcinį centrą kur poilsiauja 66 moksleiviai atvyko Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie VRM Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Utenos priešgaisrine gelbėjimo tarnybos, Utenos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos, Utenos rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai kurie pristatė vykdomą akciją „Būk saugus, mokiny!“. Akcijos tikslas – skatinti mokinius prisidėti prie gaisrinės saugos kultūros puoselėjimo buityje ir viešosiose vietose, gaisrinės saugos problemų sprendimo, ugdyti saugios gyvensenos sampratą, populiarinti pilietiškumo pavyzdžius, motyvuoti mokinius pilietiškai ir savanoriškai veiklai gaisrinės saugos srityje, skatinti pastebėti ir įvertinti pozityvias suaugusiųjų, mokinių iniciatyvas gaisrinės saugos srityje.
Akcijos metu mokiniai supažindinti su saugaus elgesio taisyklėmis buityje ir gamtoje, jiems paaiškinta, kaip saugiai elgtis prie vandens telkinių ir vandenyje, kaip elgtis įvykus nelaimei, kaip išvengti gaisro ir kaip elgtis jam kilus, skubiosios pagalbos tarnybų telefono numerio 112 paskirtimi.
Visiems dalyvavusiems akcijoje įteikti daugiafunkciniai išlikimo įrankiai su Utenos rajono savivaldybės logotipu ir užrašu 112 bei palinkėta smagios ir saugios vasaros.
Informaciją parengė: Utenos rajono savivaldybės priešgaisrinė tarnyba.